Artykuły i publikacje | Agnieszka Sicinska

ARTYKUŁY I PUBLIKACJE


CZY PO USUNIĘCIU ZĘBA MOŻNA NA TEJ SAMEJ WIZYCIE ZROBIĆ IMPLANT? 
Zazwyczaj najlepiej osadzić implant na tej samej wizycie na której usuwamy ząb. Oczywiście mogą być wyjątki. Czasami kość jest tak zniszczona, że trzeba ją odtworzyć i po prostu nie ma w co zrobić implantu.

 

 


JAK PODJĄĆ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ O LECZENIU IMPLANTOLOGICZNYM?
Pacjenci często zadają pytania dotyczące kosztów leczenia implantologicznego. Oczywiście praktycznie nie jest możliwe udzielenie precyzyjnej a nawet przybliżonej odpowiedzi na pytanie jaki jest koszt takiego leczenia. Na przykład na pytanie ile kosztuje uzupełnienie całej szczęki górnej implantami, nie ma jednej uniwersalnej nawet przybliżonej odpowiedzi.

 

 

 

 

IMPLANT ZĘBA I KORONA.
Pacjenci często zadają mi pytanie czym różni się implant od korony. Implant i korona protetyczna są jak „marchewka z groszkiem” i pracują jak partnerzy. Implanty stanowią substytut korzeni zębów, czyli stanowią fundament a korona odtwarza ząb. Jeżeli ktoś stracił ząb albo posiada jakieś zęby zakwalifikowane do usunięcia potrzebuje zarówno implantu lub implantów jako sztucznych korzeni zębów jak i koron opartych na tych implantach w celu odtworzenia powstałych braków.

 


IMPLANT CZY SYSTEM IMPLANTOLOGICZNY?
Zabiegi uzupełniania braków zębowych implantami różnią się od siebie. Chodzi zarówno o różne potrzeby lecznicze u różnych pacjentów jak i różne systemy implantów. Implanty jak samochody czy kosmetyki są projektowane i produkowane przez różne firmy. Ważne jest aby decydując się na leczenie implantologiczne wybrać lekarza pracującego sprawdzonymi systemami implantologicznymi.

 

DBASZ O ZĘBY CHRONISZ SERCE
Kilka lat temu brałam udział w akcji pod hasłem „dbasz o zęby chronisz serce”.To była akcja pod patronatem profesora Religi. Celem było poinformowanie społeczeństwa jak ważne jest dla ogólnego stanu zdrowia zdrowie zębów. W płytce miażdżycowej i płytce nazębnej znajdują się te same bakterie. Z wielką uwagą przyglądam się każdemu jak to się nazywa „ratowanemu zębowi”.

 

ROZMOWY INTYMNE
Na moim facebooku pojawiła się oferta kursów online z zakresu relacji między mężczyznami i kobietami. Jak poznać kogoś, jak utrzymać znajomość, jak czerpać radość z seksu. Przyznaję, że ta seria zainspirowała mnie. Obejrzałam wersję reklamową i już wiem, że trzeba o tym mówić. Nie może być udanego seksu bez zdrowych zębów a tak naprawdę, bez ładnych zębów. Aczkolwiek fantazje mogą być różne…

 


PRAWDY I MITY O IMPLANTACH
Historia współczesnej implantologii sięga 1966 roku, kiedy profesor Per-Ingvar Branemark zrozumiał i opisał naukowo proces osteointegracji, czyli zrastania się tytanowego implantu z kością.

 

 


UTRATA ZĘBA.
Kiedy tracimy ząb, w naszym organizmie zachodzą zmiany. Nie jest to już tylko problem w jamie ustnej. Kiedy nasza dieta jest ograniczona z powodu trudności w żuciu, nasz mózg nie ma dostarczanego odpowiedniego „ paliwa ”. Niedobór witamin i minerałów w organizmie ma negatywny wpływ na pracę mózgu.

 

 


ULTRADŹWIĘKI I STOMATOLOGIA

Wyraz ultradźwięki – z jednej strony – jest często spotykany i powtarzany, ale – z drugiej – czy naprawdę właściwie jest rozumiany? – Przez fizyków, inżynierów – na pewno: tak. A co z resztą świata, co z nami? – Spróbuję przybliżyć to zagadnienie, mimo, że nie jestem, ani inżynierem, ani fizykiem, tylko lekarzem.

 

 


CZY ZĘBY MOGĄ BYĆ SEXY ?
Pewnego pięknego, zimowego dnia uzgadniałam z moją 67- letnią pacjentką, bardzo atrakcyjną kobietą, jak mają wyglądać jej nowe zęby.Pani ta straciła własne zęby na skutek agresywnego zapalenia przyzębia. Obecnie ma niebagatelną liczbę wkręconych 15 implantów i tymczasową pracę protetyczną. Życzeniem tej Pani było, aby te docelowe zęby były sexy….

 

 


ULTRADŹWIĘKI, CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA I PRZYSPIESZONE GOJENIE.
W nowoczesnej chirurgii stomatologicznej i implantologicznej szybkie gojenie po zabiegach ma coraz większe znaczenie. Szczególnie, że celem zabiegu jest często poprawa estetyki uśmiechu, a nie chcemy zbyt długo czekać na końcowy rezultat. Aby sprostać oczekiwaniom pacjentów, stosuję w mojej praktyce najnowocześniejsze urządzenia i – co najważniejsze – najnowocześniejsze techniki chirurgiczne.

 

 

MOI PACJENCI SĄ DLA MNIE ZAWSZE INSPIRACJĄ.
Ostatnio zgłosiło się do mnie kilku pacjentów z podobnymi problemami. A było tak: młoda, ładna dziewczyna z bardzo poważnym problemem przyzębia, zaniedbanym, niestety nieprawidłowo leczonym a może nie leczonym wcale dotarła do mnie w sobotnie popołudnie. Powiedziano jej, że już nigdy nie będzie miała zębów na stałe, nie wyjmowanych, że czeka ją proteza a po usunięciu zębów będzie musiała przez pewien (jaki?) czas chodzić w maseczce chirurgicznej, żeby zakryć bezzębie.

 

 


PIĘKNY UŚMIECH

Piękny uśmiech. Bez iskier w oczach, uśmiech nie będzie radosny, bez zębów – szczerze może śmiać się jedynie niemowlę.
Uśmiech przedłuża nam życie i daje sam w sobie radość. To jest też powód dla, którego tak ważne są piękne, zdrowe zęby.

 

 

 

TO TYLKO PRÓCHNICA
Każdy z nas powinien raz na pół roku odwiedzić gabinet stomatologa i skontrolować stan zębów. Nawet, jeśli wydaje nam się, że nic się nie dzieje. Dentysta może bowiem znaleźć niebolesny ubytek zęba, który wymaga uwagi . Podczas takiej kontrolnej wizyty usunie też kamień nazębny – także ten, którego nie widać gołym okiem, ponieważ ukryty jest tuż pod dziąsłami.

 

 

 

NOWE ZĘBY W JEDEN DZIEŃ.
Pacjenci przychodzą do mnie po radę, po pomoc, ale najczęściej po zęby.
Zawsze mogę zaproponować różne metody leczenia, ponieważ nie jedna droga prowadzi do celu. Korzystny efekty leczenia można osiągnąć inwestując różne środki finansowe. Zawsze staram się zrozumieć potrzeby i możliwości moich pacjentów dostosowując plan leczenia na tyle – na ile jest to możliwe, biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta i możliwości finansowe.

 

 

USUWAĆ CZY NIE?
Pacjenci zwracają się do mnie często ze stwierdzeniem, że każdy własny ząb jest lepszy niż tzw. sztuczny. Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Należy pamiętać o tym, że zakażone zęby mogą być tzw. ogniskami zakażenia. Takie zakażenia mogą powodować na przykład, zapalenie zatok szczękowych – zębopochodne zapalenie zatok szczękowych, albo oczu lub jak to bywało często przed erą antybiotyków nawet zapalenie opon mózgowych. 

 

 

RAZEM, CZY OSOBNO?
Moi pacjenci przychodzą do mnie po uśmiech, po zęby. Są to często bardzo zajęte osoby, które nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję, a już z pewnością nie chcą wyjść z gabinetu jako bezzębne. Oferuję im takie rozwiązania, które pozwalają na prowadzenie normalnego życia w okresie całego leczenia. Brzmi to jak bajka, a jednak można usiąść na fotelu stomatologicznym z chorymi i nieładnymi zębami, a wstać z pięknym uśmiechem, albo z co najmniej ładnym.

 

 

BRUKSIZM – NIEUŚWIADOMIONY NAWYK
Zgrzytanie i zaciskanie zębów jest nieuświadomionym nawykiem, często pojawiającym się w nocy, podczas snu. Fińscy badacze zaobserwowali, że poziom stresu w pracy przekłada się na zgrzytanie i nadmierne zaciskanie szczęk. Cierpią na to osoby będące na wysokich stanowiskach, żyjących w ciągłym stresie. Co ciekawe, dolegliwość ta częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Kobiety mają bardziej miękkie zęby, które szybciej się ścierają, a to z kolei niekorzystnie działa na stawy.

 

 


DENTYSTA DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Bardzo lubię rozwiązywać trudne problemy i znajdować niekonwencjonalne, autorskie rozwiązania. Stały kontakt z najnowszymi metodami postępowania leczniczego, 23 letnie doświadczenie w implantologii i protetyce, liczba wszczepionych implantów i zadowolonych pacjentów, a także pasja, pozwalają mi na realizowanie rozwiązań specjalnych.

 

 

ARCHIWUM PUBLIKACJI

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt