Co powinien zrobić pacjent jeżeli nastąpi utrata implantu?

Każdy zabieg przeprowadzony przez lekarza jest obarczony ryzykiem. Od podania znieczulenia aż po zaawansowane zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej. Istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. Oczywiście powikłania nie są częste, warto jednak zdawać sobie sprawę z możliwości ich wystąpienia.

Może zdarzyć się, że u pacjenta, który użytkuje most na implantach jeden z implantów ulegnie dezintegracji, mówiąc po prostu ” nie przyjmie się „. Jeżeli pozostałe implanty są w porządku, można zrobić kolejny implant w miejscu obok zdezintegrowanego. Jeżeli jest to szczęka i nie ma kości możemy posłużyć się implantami zygomatycznymi, które w takiej sytuacji są szansą na kontynuację leczenia.

IMPLANTY ZEGOMATYCZNE JAK KOŁO RATUNKOWE

Implanty zygomatyczne lubię nazywać kołem ratunkowym. Działają w sytuacjach, kiedy inne metody leczenia zawodzą. W takim przypadku po zabiegu możemy zastosować natychmiastowy most na implantach, nawet w sytuacji kiedy zmagamy się z powikłaniem. Jeżeli pacjent utraci pojedynczy implant osadzony pomiędzy własnymi zębami, oczyszczamy miejsce, odbudowujemy kość i ponownie wszczepiamy implant i czekamy aż się wgoi.

 

Czasami pacjenci trafiają do mnie z różnymi problemami mającymi związek z przeprowadzonym leczeniem implantologiczno – protetycznym. Problem może dotyczyć nie tylko implantów ale także stałego mostu na implantach albo innej pracy protetycznej. Zawsze konieczna jest konsultacja, wykonanie zdjęć rtg i ocena sytuacji.

zęby w jeden dzieńWIELE LAT Z IMPLANTAMI

Czasami zgłaszają się pacjenci, którzy byli leczeni implantologicznie bardzo dawno, wiele lat temu. W takiej sytuacji lepiej poszukać implantologia z doświadczeniem i zestawami różnych narzędzi z tamtych lat. Moje najstarsze prace implantologiczne wykonane były nawet 30 lat temu. Od tamtego czasu zmieniły się techniki zabiegu i konstrukcja implantów. Zawsze jednak możemy zaplanować leczenie od początku tak aby uzyskać Nowe Zęby w Jeden Dzień.

Czasami po latach zmieniamy mosty czy korony na implantach, czasami trzeba zastosować całkiem nowy plan leczenia.

Jest wiele możliwości leczenia nawet w sytuacji utraty implantu.

Przeczytaj inne artykuły: artykuły i publikacje

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt