Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg wszczepienia implantów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg w tej sytuacji nie jest bolesny. Czasami bardziej nieprzyjemne jest usuniecie zęba. Zabie wszczepienia implantów jest przede wszystkim zabiegiem precyzyjnym.

Ile implantów można wszczepić podczas jednego zabiegu?
Podczas jednego zabiegu możemy wszczepić tyle implantów ile zaplanowaliśmy od jednego do nawet 20. Dla pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby a chcą mieć nowe zęby w jeden dzień planujemy osadzenie wszystkich implantów w jednym zabiegu i osadzamy nowe zęby w jeden dzień

Jestem osoba w podeszłym wieku, czy mogę mieć implanty?
Wiek nie jest kryterium do decyzji, czy możemy osadzać implanty czy nie. Ogólny stan zdrowia, potrzeba lecznicza, są tymi kryteriami, które decydują o możliwościach leczenia implantologicznego.

Czy można wkręcić implant natychmiast po usunięciu zęba?
Jeżeli tylko warunki pozwalają najchętniej w czasie jednej wizyty wkręcamy implanty i osadzamy natychmiastowe korony. Nawet zmiana zapalna pod zakwalifikowanym do usunięcia zębem nie jest przeciwwskazaniem do natychmiastowej implantacji. Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu twa 15-20 minut.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Zabiegi implantacji można przeprowadzać także u pacjentów, którzy są dotknięci chorobą przyzębia i z tego powodu tracą zęby .
Utrata tkanki kostnej towarzysz utracie zębów.
Leczymy implantologicznie pacjentów z różnymi problemami. Czasami musimy zastosować dodatkowe procedury odbudować w miarę możliwości brakujące tkanki.

Jak dbać o implanty?
Zęby wszystko jedno, czy na implantach czy nie należy starannie czyścić. Potrzebne są wizyty w gabinecie higieny stomatologicznej z częstotliwością jaką zaleci lekarz albo higienistka stomatologiczna

Jak wszczepia się implant?
Zabieg najpierw należy starannie zaplanować. W tym celu wykonujemy zdjęcia radiologiczne najlepiej tomograficzne i przeprowadzamy dokładne pomiary tkanki kostnej w miejscu planowanego zabiegu. Po wykonaniu zdjęcia tomograficznego oceniamy warunki i możliwości przeprowadzenia zabiegu. Implant wszczepia się przede wszystkim precyzyjnie. Nawierca się tkankę kostną, tak aby uzyskać odpowiedniej długości i średnicy otwór. Implant wkręca z odpowiednią, ściśle określoną siłą.

Czy można w ciągu jednego dnia wyjść z gabinetu z pięknym uśmiechem?
W sytuacji, kiedy musimy usunąć jakieś zęby, a następnie wkręcić implanty i zrekonstruować kość, jednoczesne wykonanie zabiegu powoduje same korzyści. Jeden raz bierzemy wolny dzień, raz przyjmujemy antybiotyk, przechodzimy jeden proces gojenia po wszystkich procedurach medycznych. Najważniejsze jednak jest to, że wykonane na raz zabiegi chirurgiczne i natychmiast obciążone implanty mają lepsze warunki gojenia.

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt