Kiedy zastosować sztuczne dziąsło a kiedy nie ?

Mosty na implantach, które wykonuję mają za zadanie najlepiej jak można odtworzyć uśmiech pacjenta. Są sytuacje, kiedy pacjent ma wystarczającą ilość własnego dziąsła, która pozwala na odtworzenie zębów bez zastosowania sztucznego dziąsła.

Proteza bez sztucznego dziąsła

Konstrukcja mostów ze sztucznym dziąsłem umożliwia łatwy dostęp i możliwości zachowania idealnej higieny. Ważne że nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich pacjentów. Każdy pacjent ma inne warunki i potrzeby, możliwości finansowe a także oczekiwania.

W sytuacjach, kiedy jest wystarczająca ilość tkanki własnej pacjenta, nie ma potrzeby zastosowania sztucznego dziąsła. Stosuję takie rozwiązania kiedy tylko jest to możliwe. Czasami jednak konieczna jest korekta zgryzu, leczenie ortodontyczne przez leczenie protetyczne. Na przykład pacjent życzy sobie rozszerzenia łuku zębowego i wysunięcia łuku do przodu. Czasami szczęka albo żuchwa jest po prostu tak mała, że trzeba uzupełnić ten defekt albo protetycznym rozszerzeniem i wydłużeniem, zawierającym sztuczne dziąsło albo dosyć skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym rozszerzającym i wydłużającym za małą zniszczoną szczękę.

KOREKTA PROFILU

Zdarza się, że pacjenci oczekują takiego zaprojektowania mostu na implantach, które wymaga rozszerzenia łuku zębowego albo uzupełnienia wysokości zgryzu ponieważ brakuje tkanki kostnej. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie sztucznego dziąsła. Ta pacjentka wymaga koniecznie zastosowania sztucznego dziąsła. Trzeba „dosztukować” brakującą tkankę. Bez sztucznego dziąsła profil tej pacjentki pozostałby niestety nie zmieniony. Czy jest inna możliwość ? Tak! Zabieg chirurgiczny, ortognatyczny, polegający na chirurgicznym wymodelowaniu kości i odtworzeniu dziąsła przy pomocy tłuszczu z policzka umożliwiłby rezygnację ze sztucznego dziąsła . Zabieg taki przeprowadza się w warunkach sali operacyjnej i może być powiązany z natychmiastowym mostem na implantach. Stanowi oczywiście dodatkowy koszt.

Dla mnie ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta i dostosowanie metod i sposobów leczenia do pacjenta a nie dostosowania pacjenta do metody leczenia. Od 20 lat stosuję natychmiastowe uzupełnienia protetyczne na implantach. Wiele lat nie redukowałam kości. Od kilku lat stosuję jednak takie zabiegi jeżeli są potrzebne u konkretnego pacjenta. Metoda Nowe Zęby w Jeden Dzień ®, polega na dostosowaniu metod leczenia tak, aby pacjent mógł w dniu zabiegu opuścić gabinet z nowym, pięknym uśmiechem, oczywiście tego samego dnia, niezależnie jak skomplikowany był zabieg.

Przeczytaj inne artykuły: artykuły i publikacje
Nowe Zęby w Jeden Dzień  oryginalna metoda: www.zebywjedendzien.pl

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt