Dlaczego konsultacja implantologiczna jest ważna!?


Często spotykam się z pytaniem zadawanym przez pacjentów, czy na pierwszej wizycie będzie można od razu wszczepić implant. Leczenie implantologiczne dotyczy zdrowia pacjenta. W takiej sytuacji powinniśmy przed podjęciem działania, zaplanować je.

Pacjenci wiedzą oczywiście że mają braki zębowe, jednakże nie zawsze mają świadomość jaki jest stan pozostałych zębów i tkanek otaczających je.

Podczas konsultacji pierwszym bardzo ważnym krokiem postępowania medycznego jest zaplanowanie leczenia. Podstawowe jest oczywiście badanie. Lekarz musi zobaczyć na własne oczy pacjenta, porozmawiać z nim chwilę. Potem lekarz bada stan jamy ustnej, błon śluzowych, zgryz. Zlecone zostaje wykonanie zdjęcia CBC, tomograficznego, które zrobimy na miejscu w ciągu kilku minut. Diagnostyka polegająca na wykonaniu zdjęcia tomograficznego pozwoli na optymalne zaplanowanie i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Lekarz zobaczy ważne struktury anatomiczne, zęby, tkankę kostną.

Pacjenci zgłaszają się na konsultację implantologiczną z różnymi problemami, czasami mniej a czasami bardzo złożonymi. Jeżeli problem dotyczy pojedynczego braku zębowego, planowanie jest krótsze, niezbędne jednak dla bezpieczeństwa zabiegu. Może być potrzebna natychmiastowa korona na implancie, którą przygotujemy wcześniej przed zabiegiem. Jeżeli mamy do czynienia z trudniejszym przypadkiem, kiedy w grę wchodzi więcej implantów, i należy zdecydować o losie istniejących zębów, leczenie planujemy i przygotowujemy tak, aby w dniu zabiegu pacjent uzyskał piękny uśmiech i nowe zęby w jeden dzień.

Tak się dzieje, kiedy planujemy zabieg w systemie ProArch (cały łuk zębowy na 4 lub 6 implantach). Po zabiegu osadzamy mosty na wszczepionych tego samego dnia implantach. Moi pacjenci mają możliwość w jednym zabiegu w jeden dzień mieć usunięte (przeznaczone do usunięcia) zęby, jeżeli to konieczne przeprowadzoną rekonstrukcję tkanki kostnej, osadzenie wszystkich implantów i co bardzo ważne osadzenie natychmiastowych mostów na tych implantach.

Wszystko to w ciągu jednej wizyty. Do takiego zabiegu musimy się przygotować. Ważnym czynnikiem jest ustalenie kosztów leczenia. Konsultacja implantologiczna pozwala na ustalenie potrzeb pacjenta, zakresu leczenia a także na oszacowanie kosztów. Nagrodą za dobre planowanie jest sprawnie przeprowadzony zabieg, zarówno pojedynczego implantu, jak również zupełnie nowy uśmiech w jeden dzień.

Zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną.

Na wizycie poza konsultacją otrzymasz indywidualny plan leczenia oraz kosztorys zabiegu.
Na miejscu wykonujemy diagnostykę, zdjęcia rtg.

Zadzwoń i umów wizytę

722 238 558   |   666 079 420

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00
sobota 8.00 – 14.30

lub przez kalendarz online (znany lekarz)

       

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt