Implant zęba czy system implantologiczny?

Zabiegi uzupełniania braków zębowych implantami różnią się od siebie. Chodzi zarówno o różne potrzeby lecznicze u różnych pacjentów jak i różne systemy implantów. Implanty jak samochody czy kosmetyki są projektowane i produkowane przez różne firmy. Ważne jest aby decydując się na leczenie implantologiczne wybrać lekarza pracującego sprawdzonymi systemami implantologicznymi.

Dlaczego systemami a nie implantami?

Implanty zawsze stanowią podstawę systemu implantologicznego. Stanowią także substytut korzenia zęba. To jednak jest dopiero początek. Na implancie musi zostać zamocowana korona, która odtworzy ząb. W różnych systemach implantowych są różne komponenty tak jak w klockach na przykład lego. Ważne jest aby wszystko do siebie pasowało a wszystkie potrzebne komponenty były wysokiej jakości. Leczenie implantologiczne ma przecież wystarczyć na bardzo wiele lat!

Możliwości nowoczesnej implantologii pozwalają na natychmiastowe osadzenie zębów na implantach. Możliwe jest uzyskanie zębów w jeden dzień ! Dzisiaj zabieg, dzisiaj pojedynczy ząb a nawet możliwe jest odtworzenie wszystkich zębów  w jeden dzień. Wszystko zależy od umiejętności i możliwości lekarza no i oczywiście uzgodnień z pacjentem.

Agnieszka Sicińska

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt