Jaki system IMPLANTOLOGICZNY wybrać i jak podjąć właściwą decyzję?

Jak podjąć decyzję o leczeniu implantologicznym i na jaki system implantów się zdecydować kiedy mamy tak wiele informacji o różnych implantach i ich rodzajach a każdy opisywany jest przez producenta jako ten niezawodny i znakomity na wszystkie okazje. Pacjenci stają się zagubieni i tak naprawdę nie wiedzą czym kierować decydując się na leczenie implantologiczne. Warto wziąć pod uwagę, że implanty są tylko narzędziem w ręku pracującego nimi lekarza. O powodzeniu zabiegu przesądza nie system implantologiczny lecz umiejętności i doświadczenie wykonującego go lekarza, prawidłowe zaplanowanie i przeprowadzenie zabiegu.

Na każdy system implantologiczny składają się implanty, czyli śruby, które są osadzone w tkance kostnej i pełnią funkcję fundamentu, korzenia zęba. Na bazie takiego syntetycznego korzenia zęba, implantu trzeba osadzić ząb, czyli koronę protetyczną. Potrzebny jest łącznik pomiędzy implantem a koroną. Łączniki protetyczne są ważnym elementem każdego systemu implantologicznego. Takie łączniki mogą być standardowe albo robione na specjalne zamówienie, indywidualne. W skład systemu implantologicznego wchodzą także wiertła do opracowania łoża pod implanty, i różnego rodzaju drobne narzędzia takie jak śrubokręty i inne.

[ PRZECZYTAJ TEŻ  >>  CZY MOŻNA W CIĄGU JEDNEGO DNIA 
WYJŚĆ Z GABINETU DENTYSTYCZNEGO Z PIĘKNYM UŚMIECHEM?]

 

Same implanty w różnych systemach implantologicznych różnią się wyglądem, konstrukcją samego implantu, skokiem gwintu, tym jak ostre są nacięcia na implancie. Bardzo ważny jest sposób w jaki implanty łączą się z koronami protetycznymi. Takie połączenie to newralgiczny punkt całe pracy. Musi być precyzyjne i wyglądać naturalnie. Wszystkie elementy systemu implantologicznego muszą być bardzo precyzyjnie wykonane dosłownie z mikroskopową dokładnością i z wytrzymałych, bezpiecznych materiałów, zazwyczaj z zastosowaniem zaawansowanej technologii.

Muszą być także odpowiednio wysterylizowane i bezpiecznie zapakowane, tak aby w czasie zabiegu można było bezpiecznie je zastosować.W ofercie dla moich pacjentów mam 4 sprawdzone systemy implantologiczne. Każdy nich jest bezpieczny i obecny od lat na międzynarodowym rynku. Implanty typu premium to Straumann i Astra. Zastosowałam je u licznych pacjentów w ciągu wielu lat z dobrym efektem leczenia. Implanty Bego i Neodent są tańsze, zapewniają jednak bezpieczeństwo moim pacjentom a mnie komfort pracy. Zastosowałam je u dużej grupy pacjentów z dobrym rezultatem. Moje doświadczenie to 15000 osadzonych implantów w ciągu ostatnich 28 lat.

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt