Protetyka – protezy, mosty zębowe na implantach

Pod nazwą protezy zębowe kryje się bardzo wiele rodzajów uzupełnień protetycznych. Trzeba wiedzieć, że nawet pojedyncza kosmetyczna korona protetyczna jest nazywana przez protetyków protezą. Rodzajów tych ruchomych jest wiele: akrylowe, elastyczne, szkieletowe. Wyjmowane mogą opierać się na implantach. Są wówczas przymocowywane albo do zatrzasków nazywanych lokatorami od angielskiego wyrazu lock-zamek albo przypięte są zamkami do tzw belki, która jest przykręcona do implantów. To są wyjmowane protezy na implantach, nazywane czasami przez niektórych z angielska overdenture. Tak po prostu, po polsku są to wyjmowane oparte o implanty protezy ruchome.

W sytuacji, kiedy nie ma innej możliwości, a zazwyczaj chodzi o koszty, 2 implanty i lokatory spowodują, że dolna proteza nie będzie wypadała z ust. Przy braku dolnych zębów i utracie tkanki kostnej w żuchwie jest to częsty i ogromny problem pacjentów. Podobno George Washington, co prawda ponad 200 lat temu borykał się z problemami z wypadającą w trakcie ważnych spotkań protezą …

Każdy chciałby czuć się bezpiecznie ze swoimi nowymi zębami, także w sytuacji, kiedy jest to ruchoma proteza. Wypadająca nie jest komfortowym rozwiązaniem, może być przyczyną stresu i problemów. Dlatego też dobrym, a ekonomicznym wyjściem jest zastosowanie 2 implantów i protezy nazywanej overdenture.

Stałe mosty na implantach przykręcone są do nich, nie mają podniebienia i nie mają wad protez ruchomych czyli ruchomości. Przykręca je i mocuje lekarz. W razie potrzeby lekarz może odkręcić most, wykonać potrzebne czynności i przykręcić go z powrotem.

Nowatorska i wspaniała metoda Nowe Zęby w Jeden Dzień – Agnieszka Sicińska ® pozwala na zastosowanie natychmiastowych stałych mostów na implantach. Metoda ta polega na tym, że w trakcie jednego zabiegu, na jednej wizycie pacjent ma cały komplet zabiegów. W trakcie jednego spotkania usuwamy przeznaczone do usunięcia zęby, osadzamy implanty i stałe natychmiastowe mosty.
Metoda Nowe Zęby w jeden Dzień pozwala już przy zastosowaniu 4 implantów pozbyć się wyjmowanej, ruchomej protezy i cieszyć się Nowym uśmiechem w jeden dzień.

Zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną.

PLAC UNII budynek A Stomatologia Luxmed, Puławska 2, 02-566 Warszawa
Zapraszam Agnieszka Sicińska

Kontakt i rejestracja wizyty

Od poniedziałku do piątku 08.00-20.00

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt