_7481362_Moi Pacjenci są dla mnie zawsze inspiracją.

Ostatnio zgłosiło się do mnie kilku pacjentów z podobnymi problemami.
A było tak: młoda, ładna dziewczyna z bardzo poważnym problemem przyzębia, zaniedbanym, niestety nieprawidłowo leczonym a może nie leczonym wcale dotarła do mnie w sobotnie popołudnie. Powiedziano jej, że już nigdy nie będzie miała zębów na stałe, nie wyjmowanych, że czeka ją proteza a po usunięciu zębów będzie musiała przez pewien (jaki?) czas chodzić w maseczce chirurgicznej, żeby zakryć bezzębie. Nie dziwię się, że nie chciała się z takim pomysłem pogodzić ani zgodzić na podobne postępowanie.

Choroba przyzębia nie wyklucza leczenia implantologicznego. Oczywiście są pewne zasady i metody postępowania, które lekarz musi zastosować aby uzyskać dobry efekt leczenia. Natychmiastowe obciążenie implantów to magia, w której nie ma magii. Świadomość, jak należy postępować, jak wkręcić implanty, jak je natychmiast użyć, gdzie są potencjalne zagrożenia jest trudnym zagadnienie, tym bardziej, że nie można zawieść oczekiwań pacjentów. To trudne zadanie i wielkie wyzwanie dla lekarza. To też są powody dla których podejmuję się takich zadań.

Agnieszka Sicińska

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt