Implanty zębów ceny - Warszawa - Agnieszka Sicińska
implanty zębów     protetyka     rekonstrukcje     licówki     all on 4

Implanty zębów

Prof. Per-Ingvar Branemark uważany za ojca współczesnej implantologii. W 1965 roku jako pierwszy zastosował tytanowe implanty, a było to możliwe dzięki odkryciu, że tytan doskonale integruje się z tkanką kostną. Pozwala to na wszczepienie implantu, który przez wiele długich lat będzie doskonałą podstawą dla porcelanowych koron zębów.

Jest to najnowocześniejsza metoda odtwarzania utraconych zębów, która spełnia wszelkie standardy XXI wieku.

Implant to tytanowa śrubka, która zasępuje korzeń utraconego zęba.Może być zastosowany w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu, ale również przy całkowitym bezzębiu. Zabieg musi być jednak poprzedzony dokładną i profesjonalną diagnozą.Implanty przywraca 100% siły żucia, podczas gdy tradycyjne protezy ruchome zaledwie 30-50%. Pozwala to na zwiększenie wydajności i efektywności pracy przewodu pokarmowego, a co za tym idzie odpowiednią profilaktykę zdrowotną.Ważnym atutem jest kwestia estetyczna i to, że solidnie zamocowany ząb z implantem praktycznie nie różni się wyglądem i funkcjonalnością od naturalnych zębów.

ZABIEG W PRAKTYCE.

Przed planowanym zabiegiem, należy całkowicie wyleczyć próchnicę oraz wszelkie stany zapalne w jamie ustnej.

WYRÓŻNIAMY DWIE METODY: JEDNOFAZOWĄ I DWUFAZOWĄ.

Pierwsza metoda to tylko jedna wizyta, w trakcie której wkręcany jest implant a następnie instalowana jest korona protetyczna. Druga metoda zakłada łączenie tytanu z kością w okresie do pół roku od jego wkręcenia. W tym czasie pacjent ma założoną koronę tymczasową.

O wszczepione zęby należy dbać tak jak o swoje, naturalne. Wskazane jest szczotkowanie ich przynajmniej dwa razy dziennie a także stosowanie nici dentystycznych. Ważne jest, aby regularnie poddawać się kontrolom stomatologicznym i zabiegom higieny jamy ustnej. Niezwykle rzadko zdarza się, aby swoje naturalne zęby zachować przez całe życie, dlatego też prędzej czy później może nadejść taki czas, że będziemy musieli wybrać pomiędzy protezą, mostem lub implantem.

Gwarantujemy, że to właśnie ostatnie rozwiązanie jest najskuteczniejsze, najnowocześniejsze i najtrwalsze.

0
1 2
3

UTRATA ZĘBA.

Kiedy tracimy ząb, w naszym organizmie zachodzą zmiany. Nie jest to już tylko problem w jamie ustnej. Kiedy nasza dieta jest ograniczona z powodu trudności w żuciu, nasz mózg nie ma dostarczanego odpowiedniego „ paliwa ”. Niedobór witamin i minerałów w organizmie ma negatywny wpływ na pracę mózgu. Osoby, które mają przewlekłe stany zapalne dziąseł i chore zęby są bardziej narażone na demencję i zaburzenia pamięci niż osoby mające zdrową jamę ustną. Bardzo ważne jest aby nawet przy utracie jednego zęba uzupełnić braki. Im wcześniej zostaną wykonane uzupełnienia protetyczne tym większa korzyść dla naszego organizmu.

Jakie rozwiązanie protetyczne zastosować ?
Najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są implanty.

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Większość z nas mówiąc „implant” ma na myśli sztuczny ząb. To błąd.
Sam implant to po prostu substytut naturalnego korzenia zęba, a to, co nad dziąsłem to porcelanowa korona. Mówiąc w dużym uproszczeniu podczas zabiegu wszczepienie implantu, wkręca się w kość tytanowa śrubę, na której mocuje się sztuczny ząb / koronę /.

Zabieg wszczepienia porównywany jest do zabiegu ekstrakcji zęba. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu lekarz przepisuje antybiotyk aby zapobiec infekcji. Przez 2 – 3 dni po zabiegu dziąsło może być zasinione lub opuchnięte, ale oprócz tego pacjent nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości. Zaleca się aby przez tydzień po zabiegu unikać wysiłku fizycznego i bardzo dbać o higieną jamy ustnej.

ŻYCIE Z IMPLANTAMI.

Implanty się nie psują. Nie oznacza to, że możemy zapomnieć o pielęgnacji jamy ustnej. Należy o nie dbać tak samo jak o naturalne zęby:

  • codziennie dokładnie je szczotkować
  • używać regularnie nitki dentystycznej
  • zgłaszać się na wyznaczone zabiegi higieniczne u stomatologa.

O IMPLANTACH PO NOWEMU.

Zabiegi wszczepiania implantów, odbudowy kości i sterowanej regeneracji tkanek wykonuję od roku 1992. Pamiętam mój pierwszy zabieg i pacjentkę. Uzupełniania braków zębowych implantami i koronami na nich osadzonymi już wówczas dawały duże możliwości. W ciągu tych 22 lat zmieniły się i rozwinęły techniki chirurgiczne i możliwości protetyczne. Dzisiaj jesteśmy w stanie osiągnąć w implantologii rezultaty, które w latach 90 tych były nie do pomyślenia. Spektakularne są możliwości implantacji natychmiastowej, na tej samej wizycie na której usuwamy ząb lub zęby. Na tych implantach, podczas tej samej wizyty można osadzić korony protetyczne. Jestem w stanie uzyskać taki efekt zarówno w przypadku pojedynczego implantu, kilku, jak i w przypadku całkowitych braków zębowych, wtedy kiedy całe uzębienie pacjenta osadzone jest na implantach.

Powoli staje się powszechne stosowanie tego typu rozwiązań. Implanty i zabiegi implantacji nie są jednak sobie równe. Idealne odtworzenie zęba jest możliwe. Zakończenie zabiegu tak, żeby pacjent mógł wyjść nie tylko z implantami ale osadzonymi na nich koronami albo mostami jest sztuką i kolejnym stopniem wtajemniczenia. Jest to rezultat, który jest możliwy dzisiaj do osiągnięcia.

Agnieszka Sicińska

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI.

1. CO TO JEST IMPLANT STOMATOLOGICZNY?

Implant ma postać tytanowego wkrętu, którego zadaniem jest zastąpienie korzenia zębowego w miejscu po usuniętym zębie. Dzięki swoim obojętnym dla organizmu ludzkiego właściwościom metal ten zrasta się z tkanką kostną i nie jest traktowany jako ciało obce. Po stwierdzeniu osteointegracji (zrośnięcia tytanowego wszczepu z kością) można nałożyć na niego trwale porcelanową koronę idealnie dostosowaną do koloru i kształtu zębów naturalnych. Implant zapobiega atrofii kości szczękowej po ekstrakcji zęba. To najbardziej komfortowa proteza, dająca efekt naturalnego uzębienia.

2. CZY KAŻDY MOŻE ZDECYDOWAĆ SIĘ NA IMPLANTY ZĘBÓW?

Na liście przeciwwskazań znajdują się m.in. cukrzyca, cięższe postaci chorób układu krwionośnego, kostnego bądź nerwowego, bruksizm. Problemy mogą wynikać również z palenia papierosów oraz nieprzestrzegania należytej higieny jamy ustnej.

3. KIEDY MOŻNA WSZCZEPIĆ IMPLANT PO USUNIĘCIU ZĘBA?

Nowoczesne metody pozwalają już na natychmiastową implantację, bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Czasem trzeba odczekać kilka tygodni na zaleczenie ewentualnego stanu zapalnego. Warto podkreślić, że na czas zrastania się wszczepu z kością Pacjent nie pozostaje bez uzębienia. Stomatolog zakłada koronę tymczasową. W przypadku wszczepiania implantu w miejsce, gdzie ząb usunięto kilka, kilkanaście lat temu, zabieg może wymagać uprzedniej odbudowy kości. Dzięki nowoczesnym metodom, jest to możliwe.

4. CZY ZABIEG IMPLANTACJI JEST BOLESNY?

Implantacji dokonuje się w znieczuleniu miejscowym i jest to zabieg zupełnie bezbolesny dla Pacjenta.

5. CZY OSOBY PO IMPLANTACJI DOTYCZĄ SPECJALNE WYMAGANIA HIGIENICZNE?

Po wszczepieniu implantu już od pierwszych godzin należy dbać o nienaganną higienę jamy ustnej. Wszelkie zaniedbania mogą doprowadzić do niepowodzenia i odrzucenia implantu, choć takie przypadki zdarzają się wyjątkowo rzadko.

6. JAK WYGLĄDA DIETA PO WSZCZEPIENIU IMPLANTU?

Bezpośrednio po zabiegu należy przez kilka dni powstrzymywać się od spożywania gorących posiłków. Przez blisko dwa tygodnie zalecana jest tzw. dieta pokarmów miękkich.

7. ILE NAJWIĘCEJ IMPLANTÓW MOŻNA WSZCZEPIĆ U JEDNEGO PACJENTA?

Implantami można zastąpić nawet cały łuk zębowy. Wykonuje się również mosty osadzane na implantach.

8. DLACZEGO IMPLANTY SĄ BARDZIEJ KOMFORTOWE OD POZOSTAŁYCH UZUPEŁNIEŃ PROTETYCZNYCH?

Z racji mocowania w kanale korzeniowym, udaje się odtworzyć rozkład sił i proces przeżuwania pokarmów niemal identycznie, jak w przypadku zębów naturalnych. Korona ceramiczna, która wyglądem najbardziej przypomina uzębienie naturalne, mocowana jest na implancie na stałe. To ząb nieruchomy, niezdejmowany, dający pełen komfort uśmiechu i codziennej higieny.

9. JAK DŁUGO MOŻNA CIESZYĆ SIĘ KOMFORTEM NOSZENIA IMPLANTÓW?

Teoretycznie jest to dożywotnie uzupełnienie protetyczne. Niemniej wiele zależy od zdrowia Pacjenta oraz stopnia utrzymywania higieny. Po kilku, kilkunastu latach może zajść konieczność wymiany elementów porcelanowych, które naturalnie mogą się zużyć.

10. CZY CODZIENNA HIGIENA PO ZAKOŃCZENIU LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO ZMIENIA SIĘ?

Po pozytywnym wszczepieniu implantu i założeniu korony ceramicznej dbamy o higienę z taką samą starannością, jak o zęby naturalne. Im większą uwagę zwracamy na higienę, tym dłużej implanty będą służyły w sposób niezawodny. Mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, używanie nici i płynu dezynfekującego wystarczy, by długo cieszyć się efektami. Warto też regularnie oczyszczać uzębienie z kamienia w gabinecie stomatologicznym.

Zachęcamy do wizyty w klinice znajdującej się w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 37

implanty zębów     protetyka     rekonstrukcje     licówki     all on 4

 

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt