Overdenture a ProArch | Agnieszka Sicińska

Dlaczego zabieg ProArch jest lepszy od zabiegu overdenture?

Technika, zabieg ProArch, NeoArch czyli cały łuk zębowy oparty na 4, 6 implantach pozwala na odtworzenie pełnego łuku zębów. Ważnym elementem tej techniki jest natychmiastowe, czyli w dniu przeprowadzonego zabiegu zastosowanie mostu na osadzonych implantach. Taki most jest przykręcony na stałe do świeżo osadzonych implantów. Wszelkie uzupełnienia nazywane overdenture nie spełniają tej funkcji. To po prostu wyjmowane protezy. Angielska nazwa w pewnym sensie ukrywa ten fakt. Ważnym elementem metody ProArch jest zastosowanie uzupełnienia protetycznego, czyli natychmiastowego przykręconego do implantów mostu natychmiast w dniu zabiegu.

Taki most działa jak wzmocnienie, szynuje i utrzymuje w jednej pozycji świeżo osadzone implanty. Powoduje także lepsze gojenie i oczywiście bardzo poprawia komfort pacjenta. Nic się nie rusza i w przeciwieństwie do protezy overdenture nie wypada z ust. Wadą overdenture jest także fakt, że poruszając się na błonie śluzowej jamy ustnej stanowi zagrożenie dla implantów. Może wydać się to dziwne, jednak natychmiastowy przykręcony most daje znacznie lepsze prognozy i poprawia warunki gojenia. Działa to tak jak unieruchomienie złamanej ręki czy nogi po złamaniu. Wykonanie takich mostów wymaga od lekarza znajomości metody jak również obecności laboratorium technicznego na miejscu. ProArch to nie tylko 4 implanty, to także komfort.

Na zdjęciach poniżej widać protezę overdenture, czyli protezę wyjmowaną opartą na 4 implantach. Jest to rozwiązanie tańsze niż most na implantach. Niestety jest także mniej komfortowe.


overdentures – proteza ruchoma może opierać się na  lokatorach albo na belce


ProArch proteza stała na moście

Most przykręcony na stałe do implantów pozostaje nieruchomy, kiedy jemy albo uśmiechamy się. Nie zdejmujemy go do mycia. Proteza overdenture jest przypięta do zatrzasków ale konieczne jest zdejmowanie takiej protezy do mycia co najmniej 3 razy dziennie. Proteza overdenture wykazuje pewną niewielką ruchomość, nawet kiedy jest dobrze dopasowana. Proteza górna overdenture ma podniebienie. Z czasem, kiedy zanika kość trzeba dokonać uszczelnienia tej protezy. Most na implantach w technice ProArch przywraca 100% siły żucia. Proteza overdenture daje pacjentowi niestety tylko 35%-40% siły z jaką możemy gryźć.

Zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną.

Na wizycie poza konsultacją otrzymasz indywidualny plan leczenia oraz kosztorys zabiegu.
(koszt wizyty konsultacyjnej 150 zł).
Na miejscu wykonujemy diagnostykę, zdjęcia rtg.

Informacja i rejestracja wizyty:
poniedziałek – piątek  08.00-20.00

666 079 420

Warszawa, ul. Nowowiejska 37 (budynek Eurodental)

lub przez kalendarz online (znany lekarz)

Agnieszka Ewa Sicińska – ZnanyLekarz.pl

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt