Proteza bez podniebienia na 4 implantach

Na 4 implantach można natychmiast w dniu zabiegu zastosować protezę bez podniebienia, czyli przykręcany do implantów most . Metoda Nowe Zęby w Jeden Dzień Agnieszka Sicińska ® pozwala na takie rozwiązanie.


Pacjent opuszcza gabinet w dniu zabiegu mając komplet uzębienia. Takie postępowanie skraca czas leczenia do niezbędnego minimum. Jeden dzień roboczy, tyle wystarczy aby pacjent odzyskał uśmiech. Oryginalna metoda Nowe Zęby w Jeden Dzień – Agnieszka Sicińska
® nie naraża pacjenta na krępujące sytuacje związane z użytkowaniem wyjmowanej protezy, która ma podniebienie.

W metodzie wykorzystujemy własną kość pacjenta. Powoduje to ograniczenie zarówno czasu leczenia jaki i kosztów zabiegu. Osoby, które długie lata użytkowały różne protezy wyjmowane są zazwyczaj zmęczone niedogodnościami związanymi z ich użytkowania. Siła żucia, gryzienie w protezach wyjmowanych, ruchomych wynosi zaledwie 25% siły żucia, czyli gryzienia własnymi zębami. Rozpoczynają się problemy z przewodem pokarmowym.

W mostach na stałe przykręconych do implantów odzyskujemy 100% siły żucia. Odzyskujemy nie tylko uśmiech, lecz także lepiej funkcjonujemy. Prawidłowe gryzienie i rozdrabnianie pokarmów jest bardzo ważne dla zdrowia. Brak podniebienia pozwala cieszyć się smakiem i konsystencją jedzenia. Niektórzy mówią, że lepiej się dyskutuje, kiedy nie grozi nam, że wypadnie sztuczna szczęka… Można także śmiać się bez skrępowania, śpiewać i krzyczeć, najlepiej z radości. W codziennym życiu znakomicie sprawdza się ta metoda.

A co zrobić, kiedy naprawdę ktoś utracił kość w szczęce? Implanty zygomatyczne, także znajdują zastosowanie w metodzie Nowe Zęby w Jeden Dzień – Agnieszka Sicińska ®. Dla wszystkich tych, którzy stracili nadzieję na protezę bez podniebienia , jest możliwość zastosowania natychmiastowego, przykręconego do takich implantów mostu. Już w dniu zabiegu! Koniec z wyjmowaną protezą. Wystarczy tylko zastosowanie właściwego w danej sytuacji planu leczenia.

3 sposoby aby pozbyć się protezy z podniebieniem.

Most na implantach , czyli proteza bez podniebienia pozwala na komfort nieosiągalny w sytuacji, gdy stosujemy zwykłą ruchomą protezę. Proteza bez podniebienia musi opierać się na mocnych filarach. Implanty są tymi filarami.

Pantomogram - wszczepienie implantów pod stały most, protezę1) Jeśli pacjent utracił zęby, ale pozostała wystarczająca na to ilość tkanki kostnej możemy wszczepić implanty bez żadnego uzupełnienia kości. Dobrze, gdy implanty osadzone są w strategicznych pozycjach – tak, aby na 4 albo 6 implantach można było zastosować natychmiastowy most. Taki most to mała proteza, bez podniebienia, przykręcona śrubkami łączy je ze sobą. Pacjent w dniu zabiegu wychodzi z gabinetu z kompletnym uzębieniem. Sztuka i rzemiosło polega na tym, że implanty muszą nie tylko być osadzone w odpowiednich pozycjach: muszą także mieć odpowiednią długość i muszą zostać wkręcone z odpowiednio dużą siłą (dokładniej momentem siły).

2) Niestety, nie można obciążyć mostem implantów, które znajdują się w kości rekonstruowanej w trakcie tego samego zabiegu. Jeżeli kość zanikła, są metody, aby sprytnie umieścić implanty tak, aby były mocno zakotwiczone w kości, w sposób by było możliwe zrobienie natychmiastowego mostu. Można również, wszczepiając 6 implantów, odbudować kość i bezpośrednio po zabiegu użyć do mostu natychmiastowego tylko tych umieszczonych w istniejącej już tkance kostnej a te, które są w rekonstruowanej kości będą czekały na zakończenie procesu wgajania. Po zagojeniu, można założyć most docelowy, który łączy ze sobą już wszystkie implanty.

proteza na implantach Agnieszka Sicińska3) Jeżeli zanik kości jest zbyt duży, by można było się na czymś oprzeć, można zastosować 2 albo 4 implanty tzw. zygomatyczne. Są to implanty długie (4-5 cm), oparte o kość jarzmową i podniebienną. Zaletą takiego postępowania jest możliwość zastosowania natychmiastowego mostu.

Najważniejsze jest by pacjent zgłosił się na wizytę konsultacyjną. Niezależnie od przypadku, można znaleźć wyjście z sytuacji i rozwiązać problem. Możemy pozbyć się ruchomej protezy już teraz dzięki metodzie Nowe Zęby w Jeden Dzień – Agnieszka Sicińska ®.

Przeczytaj inne artykuły: artykuły i publikacje
Nowe Zęby w Jeden Dzień  oryginalna metoda: www.zebywjedendzien.pl

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt