Ultradźwięki, chirurgia stomatologiczna i przyspieszone gojenie.
W nowoczesnej chirurgii stomatologicznej i implantologicznej szybkie gojenie po zabiegach ma coraz większe znaczenie. Szczególnie, że celem zabiegu jest często poprawa estetyki uśmiechu, a nie chcemy zbyt długo czekać na końcowy rezultat. Aby sprostać oczekiwaniom pacjentów, stosuję w mojej praktyce najnowocześniejsze urządzenia i – co najważniejsze – najnowocześniejsze techniki chirurgiczne.

Moim zdaniem, ultradźwięki można dziś uznać za kamień milowy w chirurgii stomatologicznej. Zastosowanie urządzeń typu piezosurgery pozwala na małoinwazyjne wykonanie różnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologiczej. To z kolei powoduje, że precyzyjnie i delikatnie przeprowadzony zabieg umożliwia osiągnąć perfekcyjny i maksymalnie estetyczny rezultat, czyli piękne zęby. Tego typu urządzenia, wykorzystujące dla celów chirurgii stomatologicznej ultradźwięki a często nazywane przez dentystów angielską nazwą piezosurgery są wykorzystywane w chirurgii stomatologicznej i implantologii oraz w chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej jamy ustnej.

W przypadku bardzo trudnych do usunięcia, tzw. zatrzymanych zębów – na przykład ósemek dolnych – użycie ultradźwięków pozwala na najmniejsze możliwe nacięcie kości nad zatrzymanym zębem. Sam proces nacinania kości z zastosowaniem ultradźwięków jest bezpieczny dla tkanki kostnej i tym samym wpływa na przyspieszenie procesu gojenia po zabiegu. Z kolei, w przypadku implantów, można poprawić warunki “wgajania się” implantu poprzez ultradźwiękowe przygotowanie miejsca na implant. Zdarza się też, że czasami trzeba rekonstruować kość, bo zanikła i jest jej zbyt mało, aby wstawić implant. W takim przypadku również można wykorzystać ultradźwięki do odpowiedniego przygotowania miejsca, gdzie taka rekonstrukcja ma nastąpić. Miejsce, w którym dokonujemy takiego zabiegu musi spełniać warunki do jak najlepszego gojenia, bo przecież właśnie tu osadzony będzie implant lub implanty. Zależy nam przy tym nie tylko na możliwie największej funkcjonalności, ale również na tym, aby po zagojeniu uzyskać maksymalnie estetyczny rezultat.

Ultradźwięki stają się w ten sposób jednym z czynników pomagających optymalnie przygotować miejsce na rekonstrukcję kości i wstawienie implantów, a zarazem przyspieszyć gojenie. W końcu pamiętajmy: pacjenci
przychodzą do implantologa nie po implanty, ale po zęby.

Podsumujmy: małoinwazyjne i delikatne metody oraz techniki chirurgiczne, w tym zastosowanie urządzeń typu piezosurgery, pozwala na przyspieszenie procesu leczenia. To powoduje zaś, że realne stają się wymarzone efekty.

Na tej samej, jednej, wizycie można:
– usunąć ząb lub zęby, wymagające usunięcia;
– zrekonstruować kość;
– osadzić implanty;
– osadzić korony na tych implantach;

No i wyjść z uśmiechem! A to wszystko – podkreślmy – na jednej wizycie. Są takie możliwości!

Agnieszka Sicińska

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Not readable? Change text. captcha txt