Nowe zęby w jeden dzień.

Pacjenci przychodzą do mnie po radę, po pomoc, ale najczęściej po zęby.
Zawsze mogę zaproponować różne metody leczenia, ponieważ nie jedna droga prowadzi do celu. Korzystny efekty leczenia można osiągnąć inwestując różne środki finansowe. Zawsze staram się zrozumieć potrzeby i możliwości moich pacjentów dostosowując plan leczenia na tyle – na ile jest to możliwe, biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta i możliwości finansowe.

Bardzo często trafiają do mnie pacjenci, którym odebrano nadzieję na możliwość użytkowania zębów na stałe a w szczególności implantów i zębów na implantach. To właśnie dlatego protetyka oparta na implantach stała się moją pasją. Daje ona absolutnie magiczne możliwości na normalne i godne funkcjonowanie pacjentom, którzy z różnych przyczyn utracili zęby.

Natychmiastowe obciążanie implantów jest moją kolejną pasją. Jest to zadanie trudne i wymagające od lekarza doświadczenia zarówno chirurgicznego, jak i protetycznego. W ciągu jednej wizyty pacjenta jestem najpierw chirurgiem implantologiem a za chwilę protetykiem implantologiem. Naprawdę, nie można nudzić się wykonując taką pracę. Rezultaty są dodatkową nagrodą, a zadowoleni pacjenci ukoronowaniem dzieła.

IMPLANTY ZĘBÓW AGNIESZKA SICIŃSKA

Kontakt i rejestracja wizyty

Od poniedziałku do piątku
08.00-20.00

666 079 420

ZDROWI I AKTYWNI.

Sport jest nie tylko modny, ale przede wszystkim zdrowy. Wysiłek fizyczny sprzyja produkcji endorfin. Nasz organizm uwielbia ruch, czujemy się po nim zrelaksowani, a endorfiny wprawiają nas w poczucie szczęścia. Aktywni fizycznie bardziej dbają o swoje zdrowie i swój wygląd, częściej odwiedzają dentystę i bardziej interesują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi również w stomatologii. Sport jest uznawany za panaceum na niemal wszystkie choroby.

Osoby, które ćwiczą choćby raz w tygodniu, rzadziej chorują na cukrzycę, serce i raka. W starszym wieku są bardziej samodzielne i mniej cierpią z powodu różnych dolegliwości, np. reumatyzmu. Z kolei aktywni fizycznie osiemdziesięciolatkowie są w lepszej kondycji umysłowej i rzadziej cierpią na chorobę Alzheimera. Sport ma też przedłużać życie. Gry zespołowe, bieganie i ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko przedwczesnego zgonu przeciętnie o połowę w ciągu 15 lat – sugerują obserwacje 30 tys. osób w wieku 20-93 lata przeprowadzone prof. Larsa Andersena z uniwersytetu w Kopenhadze. Dobra kondycja wpływa również na stan jamy ustnej, ale bywa tak, że tracimy ząb i wówczas stajemy przed problemem wyboru rozwiązania protetycznego.

NA KONTUZJĘ ZĘBÓW IMPLANTY

Kontuzje większe i mniejsze są wpisane w życie osoby aktywnie uprawiającej sport. Zwłaszcza dziś, kiedy uprawiane sportu stało się modne. Jest to określony styl życie. Aktywni, zadbani i zdrowi ludzie. Jeśli kontuzji ulegnie ząb i nie ma szansy na jego uratowanie – na pomoc przyjdą implanty. Implanty zastąpią z powodzeniem nasze prawdziwe, niestety utracone zęby.

DLACZEGO WARTO MIEĆ IMPLANTY?

Mówi się o nich „trzecie zęby”, ponieważ rekonstruowane zęby są solidnie zamocowane i w praktyce nie różnią się wyglądem ani funkcjonalnością od zębów własnych. Implanty przywracają 100% siły żucia, protezy ruchome 30 – 50%. Jest to istotne w profilaktyce zdrowego przewodu pokarmowego. Kiedy nie możemy prawidłowo gryźć spożywanych produktów lub eliminujemy z naszej diety pokarmy twarde narażamy się na choroby przewodu pokarmowego. Dotyczy to nie tylko ludzi w podeszłym wieku. W wyniku zabiegu implantu zęby sąsiednie pozostaję w nienaruszonym stanie.

ZABIEG, CZY TO BOLI?

Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym – zabieg ten porównywalny jest do zabiegu usunięcia jedno korzeniowego zęba. Przez 2 – 3 dni po zabiegu dziąsło może być zasinione lub opuchnięte, ale oprócz tego pacjent nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości. Przez tydzień po zabiegu należy unikać dużego wysiłku fizycznego i bardzo dbać o higieną jamy ustnej. Zanim specjalista wszczepi implant, ocenia kondycje jamy ustnej pacjenta.

A zatem, jeśli mamy próchnicę czy choroby przyzębia najpierw trzeba zająć się leczeniem. Dopiero gdy uda się ustabilizować stan w jamie ustnej, można myśleć o wszczepieniu implantów. To, że mamy implanty nie oznacza, że możemy zapomnieć o pielęgnacji jamy ustnej. Trzeba o nie dbać tak samo jak o naturalne zęby, codziennie je szczotkować, używać nici dentystycznych, regularnie zgłaszać się na kontrolę do stomatologa, dwa razy w roku poddawać się zabiegowi higieny jamy ustnej.

OPINIE PACJENTÓW


Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt