Cały łuk zębowy na 4 implantach, dla kogo jest to metoda leczenia? | Agnieszka Sicinska Implanty Zębów

Cały łuk zębowy na 4 implantach, dla kogo jest ta metoda leczenia?

Nowe zęby w jeden dzień możemy uzyskać różnymi metodami. Dla pacjentów u których trzeba odtworzyć wszystkie zęby w górnej albo dolnej szczęce oparcie całego łuku zębowego na 4 implantach może być dobrym rozwiązaniem. Stosujemy wtedy u pacjenta bezzębnego ProArch lub NeoArch 4 implanty i na tych 4 implantach osadzamy docelowo cały łuk zębowy, czyli 12 zębów. Implanty muszą być osadzone w specjalny sposób. W tej metodzie nie odbudowujemy kości. Nie stosujemy żadnych materiałów służących do odbudowy tkanki kostnej. Implanty wszczepiamy tylko w kość którą dysponuje pacjent. Implanty w tej metodzie muszą być osadzone w bardzo konkretny sposób.

Niestety nie każdy pacjent, który ma do odtworzenia wszystkie zęby kwalifikuje się do tego zabiegu. Potrzebna jest odpowiednia ilość kości własnej pacjenta. Nie potrzeba dużo tej tkanki, jednak potrzebne jest pewne minimum. Na 4 implantach można natychmiast po zabiegu osadzić nowe, tymczasowe zęby w jeden dzień. Mogą one służyć do długoterminowego korzystania. Zakres łuku jest uzależniony od indywidualnych warunków u pacjenta. 

Najistotniejsze, że w czasie jednego zabiegu możemy usunąć przeznaczone do usunięcia zęby, osadzić implanty i nowe zęby. Są także dobre wiadomości dla pacjentów mających niewystarczającą ilość tkanki kostnej do osadzenia implantów. Tkankę tę możemy w różny sposób odtwarzać i mimo istniejącego deficytu kości osadzać implanty, tak aby pacjenci mogli cieszyć się pięknym uśmiechem na implantach a nawet nowymi zębami uzyskanymi w jeden dzień. Granice implantologii są naprawdę szerokie. Potrzebne jest dobre zaplanowanie leczenia, doświadczony lekarz i decyzja pacjenta o podjęciu leczenia. Dla każdego można znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną.

Na wizycie poza konsultacją otrzymasz indywidualny plan leczenia oraz kosztorys zabiegu.
(koszt wizyty konsultacyjnej 150 zł).
Na miejscu wykonujemy diagnostykę, zdjęcia rtg.

Informacja i rejestracja wizyty:
poniedziałek – piątek : 08.00-20.00

666 079 420 | 666 079 422

lub przez kalendarz online (znany lekarz)

Agnieszka Ewa Sicińska – ZnanyLekarz.pl

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt