Czym różni się most na implantach od overdenture?

Most na implantach jest przykręcony albo przyklejony na stałe do implantów. Pacjent nie wyjmuje takiego mostu do mycia. Zabiegi higieniczne przeprowadza się podobnie, ale nie identycznie jak przy własnych zębach. W sytuacji, kiedy most jest przykręcany, lekarz w razie potrzeby może bez problemu taki most odkręcić, a następnie przykręcić z powrotem. Most stabilnie i nieruchomo jest osadowiony na implantach. Nie wykazuje żadnej ruchomości.


mosty na implantach

Wystarczą 4 implanty, aby możliwe było zastosowanie stałego mostu na implantach. Dotyczy to zarówno szczęki jak i żuchwy. W tej sytuacji warto zdecydować się na most na implantach, a nie overdenture, która jest wyjmowaną protezą przypiętą do zatrzasków umieszczonych w implantach. Proteza overdenture wykazuje pewną ruchomość, nawet kiedy jest dobrze dopasowana. Pacjent zdejmuje taką protezę kilka razy dziennie do mycia. Zabiegi przeprowadzone metodą Nowe Zęby w Jeden Dzień – Agnieszka Sicińska ® zawsze zawierają w sobie natychmiastowy most na stałe przykręcony do implantów. Nie każdy zabieg w czasie którego zastosowano 4 implanty możemy nazwać metodą Nowe Zęby w Jeden Dzień czyli pełnym łukiem zębowym na 4 implantach. Do tego konieczne jest osadzenie natychmiastowego mostu.

Sposób postępowania w przypadku metody Nowe Zęby w Jeden Dzień – cały łuk zębowy na 4 implantach polega na tym, że natychmiast po zabiegu, tego samego dnia osadzamy natychmiastowy most na implantach, a pacjent uzyskuje nowe zęby i uśmiech w jeden dzień. W zależności od możliwości pacjenta, możemy zaplanować i przeprowadzić leczenie z zastosowaniem natychmiastowego mostu opartego na różnej liczbie implantów. Minimum to cztery, ale czasami z różnych przyczyn stosujemy ich więcej oraz zabiegi rekonstrukcyjne. Wpływa to oczywiście na koszty leczenia.


(mosty na implantach)

Metoda Zęby w Jeden Dzień pozwala na osadzenie natychmiastowych mostów na implantach na korzystnych warunkach finansowych. Ważną informacją jest, że implanty lepiej funkcjonują kiedy zastosujemy mosty natychmiastowe. Dzieje się tak dlatego, że most działa jak orteza albo szyna. Implanty są ze sobą powiązane i lepiej się wgajają. Pacjent może normalnie funkcjonować i nie musi po zabiegu ukrywać się przed światem.

Zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną.

KONTAKT I REJESTRACJA WIZYTY

Od poniedziałku do piątku 08.00 – 20.00 | sobota 08.00 – 14.30

lub przez kalendarz online (znany lekarz)

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt