Usuwać czy nie? | Agnieszka Sicińska Implanty Zębów

usuwac czy niePacjenci zwracają się do mnie często ze stwierdzeniem, że każdy własny ząb jest lepszy niż tzw. sztuczny. Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi. Należy pamiętać o tym, że zakażone zęby mogą być tzw. ogniskami zakażenia. Takie zakażenia mogą powodować na przykład, zapalenie zatok szczękowych – zębopochodne zapalenie zatok szczękowych, albo oczu lub jak to bywało często przed erą antybiotyków nawet zapalenie opon mózgowych. Zakażonych zębów nie należy lekceważyć. Współczesna endodoncja – leczenie kanałowe daje ogromne możliwości likwidacji stanów zapalnych. Podobnie jest z leczeniem tkanek okołozębowych. Kluczowa w takim przypadku jest prawidłowa diagnoza i określenie ryzyka związanego z pozostawieniem i leczeniem dotkniętego chorobą zęba. Warto zastanowić się, czy ponosić nakłady finansowe i czasowe, czy przewidywany efekt leczenia będzie bezpieczny, czy ząb o który staczamy bój będzie na przykład mógł być filarem protetycznym.

Czasami kalkulacja jest taka, że poniesione nakłady nie dadzą przewidywalnego efektu leczniczego. Na pewno warto zastosować nowoczesne metody diagnostyczne i oprzeć się na doświadczeniu lekarza. W mojej praktyce posługuję się bardzo nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym jakim jest Scanora, czyli aparat do wykonywania dentystycznych zdjęć tomograficznych. Moje 27 letnie doświadczenie zarówno w leczeniu własnych zębów pacjentów jak i implantologiczne i protetyczne oraz znakomite narzędzia diagnostyczne pozwalają mi podejmować decyzje bezpieczne dla moich pacjentów.

Agnieszka Sicińska

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt