Kiedy tracimy ząb, w naszym organizmie zachodzą zmiany. Nie jest to już tylko problem w jamie ustnej. Kiedy nasza dieta jest ograniczona z powodu trudności w żuciu, nasz mózg nie ma dostarczanego odpowiedniego „ paliwa ”. Niedobór witamin i minerałów w organizmie ma negatywny wpływ na pracę mózgu. Osoby, które mają przewlekłe stany zapalne dziąseł i chore zęby są bardziej narażone na demencję i zaburzenia pamięci niż osoby mające zdrową jamę ustną. Bardzo ważne jest aby nawet przy utracie jednego zęba uzupełnić braki. Im wcześniej zostaną wykonane uzupełnienia protetyczne tym większa korzyść dla naszego organizmu.

Jakie rozwiązanie protetyczne zastosować ?
Najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są implanty.

Co warto wiedzieć o implantach?
Większość z nas mówiąc „implant” ma na myśli sztuczny ząb. To błąd. Sam implant to po prostu substytut naturalnego korzenia zęba, a to, co nad dziąsłem to porcelanowa korona. Mówiąc w dużym uproszczeniu podczas zabiegu wszczepienie implantu, wkręca się w kość tytanowa śrubę, na której mocuje się sztuczny ząb / koronę /. Zabieg wszczepienia implantów porównywany jest do zabiegu ekstrakcji zęba. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu lekarz przepisuje antybiotyk aby zapobiec infekcji. Przez 2 – 3 dni po zabiegu dziąsło może być zasinione lub opuchnięte, ale oprócz tego pacjent nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości. Zaleca się aby przez tydzień po zabiegu unikać wysiłku fizycznego i bardzo dbać o higieną jamy ustnej.

Życie z implantami.
Implanty się nie psują. Nie oznacza to, że możemy zapomnieć o pielęgnacji jamy ustnej. O implanty należy dbać tak samo jak o naturalne zęby:

  • codziennie dokładnie je szczotkować
  • używać regularnie nitki dentystycznej
  • zgłaszać się na wyznaczone zabiegi higieniczne u stomatologa.

Agnieszka Sicińska

Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie lub zadzwoń i umów wizytę konsultacyjną +48 722 238 558

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt