Ortodoncja | | Agnieszka Sicinska
 W Zabiegi
implanty zębów     periodontologia     rekonstrukcje     ortodoncja     protetyka     wybielanie zębów

 

Ortodoncja

Zaawansowane technologicznie urządzenia pomagają trafnie i szybko postawić prawidłową diagnozę.

  • Implantcenter – najnowocześniejszy dostępny na rynku system przeznaczony do zaawansowanej chirurgii ultradźwiękowej. Stanowi idealną kombinację urządzenia przeznaczonego do implantologii, chirurgii stomatologicznej, endodoncji, konwencjonalnego leczenia periodontologii oraz profilaktyki jamy ustnej. Implantocenter to wiele urządzeń połączonych w jeden aparat.
  • Tomograf – Scanora 3D zapewnia najwyższy poziom obrazkowania we współczesnej stomatologii oraz planowaniu implantów.
  • Pantomograf – wykonuje zdjęcia przeglądowe uzębienia Pacjenta. Na jednym zdjęciu wykonanym za pomocą takiego aparatu, widoczne są wszystkie zęby.
  • Digora – urządzenie umożliwiające cyfrowe obrazowania zdjęć RTG. Pozwala na wyeliminowanie tradycyjnych błon RTG. Już kilka sekund po wykonaniu zdjęcia, można zobaczyć je na ekranie monitora. W porównaniu do tradycyjnych badań RTG, redukuje ono dawkę promieniowania nawet o 90%, obniżając go do poziomu obojętnego dla organizmu Pacjenta.
  • T-scan – komputerowy system analizy zgryzu, obrazujący rozkład sił oraz nacisków występujących w obrębie jamy ustnej. Badanie jest niezbędne w codziennej praktyce stomatologicznej i okazuje się bardzo przydatne w leczeniu ortodontycznym i protetycznym

Bez precyzyjnej diagnostyki nie możemy mówić o skutecznym leczeniu.

Centrum Stomatologiczne Agnieszki Sicińskiej od ponad 25 lat świadczy usługi dentystyczne na najwyższym, światowym poziomie.
 

Ortodoncja, Dlaczego warto prostować zgryz?

Pacjenci zgłaszają się do lekarza ortodonty co najmniej z dwóch powodów: leczniczego i estetycznego.

  • Motyw leczniczy. Pamiętajmy, że prostowanie uzębienia bywa konieczne także ze względów zdrowotnych. Stłoczenie zębów sprzyja powstawaniu trudno dostępnych zakamarków. Brak możliwości dokładnego czyszczenia zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy. Nieprawidłowe usytuowanie zębów w łuku sprawia, że niektóre korony zużywają się szybciej niż pozostałe. W przypadku wad zgryzu zdarza się też, że krawędzie zębów górnych stykają się z dolnymi. W efekcie dochodzi do nadmiernego ścierania szkliwa i odsłaniania zębiny, co z kolei zwiększa wrażliwość na temperatury, słodki czy kwaśny smak.
  • Motyw estetyczny. Biały, równy i zdrowy uśmiech bywa większą ozdobą naszego wizerunku niż ubiór, fryzura czy makijaż. Pacjenci świadomi estetycznego wyglądu swoich zębów uśmiechają się chętniej i częściej. Jeszcze do niedawna powszechnie sądzono, że ortodonta może pomóc tylko pacjentom w młodym wieku. Dziś wady zgryzu leczy się u osób 30 – 40 letnich, a nawet starszych. W procesie korekcji zgryzu poprawia się również wymowa, jak również opóźnia proces starzenia twarzy.

W przypadku małych dzieci leczenie polega na zastosowaniu ruchomych aparatów ortodontycznych. Zakładane na noc i kilka godzin w ciągu dnia doskonale sprawdzają się w okresie rozwojowym. W swym działaniu wykorzystują siły fizjologiczne niezbędne dla prawidłowego rozwoju narządu żucia. Rozpoczęte jak najwcześniej i starannie kontrolowane leczenie tą metodą daje trwałe rezultaty.

Pacjenci w starszym wieku muszą stosować aparaty ortodontyczne stałe. Leczenie przynosi znakomite efekty. Warto skłonić się do podjęcia kilkunastomiesięcznej terapii, aby później już na zawsze cieszyć się pięknym, prostym uśmiechem.

Wielu pacjentów krępuje się na myśl o długotrwałym noszeniu aparatów ortodontycznych. Wszystkim, którzy oczekują leczenia dyskretnego możemy zaproponować aparaty ortodontyczne lingwalne. Lekarz ortodonta zakłada je na na zębach od strony języka, dzięki czemu ich zamki są zupełnie niewidoczne dla otoczenia.
 

Moda na zdrowie i piękno nie ominęła zębów.

Coraz więcej osób zwraca się z prośbą o poradę, jak wyprostować swoje zęby i uzyskać piękny uśmiech. Korekta zgryzu jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Zalecamy noszenie aparatu w przypadku ścierania się zębów lub też przy ich dużym stłoczeniu.

Wiele osób obawia się, że założenie aparatu może przyczynić się do rozwoju próchnicy. Jeśli prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzamy gabinet na wizytach kontrolnych, nie ma takiego ryzyka.

Więcej informacji uzyskają Państwo podczas bezpośredniej wizyty w naszej klinice stomatologicznej w Warszawie.

 

implanty zębów     periodontologia     rekonstrukcje     ortodoncja     protetyka     wybielanie zębów
Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt