Dentysta do zadań specjalnych AD | Agnieszka Sicinska


dentysta-do-zadan-specjalnych-naglowek-

Bardzo lubię rozwiązywać trudne problemy i znajdować niekonwencjonalne, autorskie rozwiązania. Stały kontakt z najnowszymi metodami postępowania leczniczego, 23 letnie doświadczenie w implantologii i protetyce, liczba wszczepionych implantów i zadowolonych pacjentów, a także pasja, pozwalają mi na realizowanie rozwiązań specjalnych.

Zaplecze, którym dysponuję w postaci znakomitego współpracującego zespołu lekarzy i asystentek oraz własne laboratorium protetyczne, pozwalają mi na realizowanie moich pasji zawodowych i marzeń pacjentów. Moje laboratorium to nie tylko sprzęt i technologia. To ludzie, wspaniali, kreatywni technicy protetyczni, którzy ściśle współpracują ze mną i wszystkimi lekarzami z Eurodental.

Ponieważ laboratorium znajduje się na terenie jednej z klinik naszego Centrum, pacjent nie jest dla technika pudełkiem z wyciskami, czy modelami gipsowymi, tylko żywym człowiekiem, z którym bezpośrednio można omówić estetyczne aspekty pracy protetycznej. Jest to często istotne, szczególnie dla pacjentów mających wysokie oczekiwania estetyczne i trudne, specjalne warunki. Obecność własnego laboratorium protetycznego ma kluczowe znaczenie, kiedy mamy pacjenta u którego wykonujemy zabieg wszczepienia implantów z natychmiastowym obciążeniem. Oznacza to, że po zabiegu implantacji pacjent wyjdzie z zębami opartymi na świeżo wszczepionych implantach. Bardzo lubię ten moment, kiedy nasza skromna pani technik przynosi do gabinetu ( czasami mam wrażenie, że w drżących z emocji dłoniach) gotową do przykręcenia pracę protetyczną a cały zespół na chwilę wstrzymuje oddech……no i jak???!!!

INFORMACJA I REJESTRACJA WIZYTY TELEFONICZNIE:

kontakt i rejestracja wizyty:

666079420  ;  666079422

Warszawa, ul. Nowowiejska 37 (budynek Eurodental)
Gabinet czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 20.00 w soboty od godziny 8.00 do 18.00

Jeśli potrzebujesz zarezerwować termin w innym dniu niż dostępne są w kalendarzu Znany Lekarz,
zadzwoń do nas i umów wizytę telefonicznie.

0

21

3

 

Agnieszka Sicińska wraz z lekarzami z EURODENTAL wykonywała wszystkie zabiegi stomatologiczne uczestniczkom programów „Chcę być piękna” i trzech edycji „Fabryki Urody”,  emitowanych w TV POLSAT. Za osiągnięcie w dziedzinie implantologii  trzykrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Kryształowego Tytana,  przyznawaną najlepszym gabinetom dentystycznym z Polsce.

Zdrowi i aktywni.

Sport jest nie tylko modny, ale przede wszystkim zdrowy. Wysiłek fizyczny sprzyja produkcji endorfin. Nasz organizm uwielbia ruch, czujemy się po nim zrelaksowani, a endorfiny wprawiają nas w poczucie szczęścia. Aktywni fizycznie bardziej dbają o swoje zdrowie i swój wygląd, częściej odwiedzają dentystę i bardziej interesują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi również w stomatologii. Sport jest uznawany za panaceum na niemal wszystkie choroby.

Osoby, które ćwiczą choćby raz w tygodniu, rzadziej chorują na cukrzycę, serce i raka. W starszym wieku są bardziej samodzielne i mniej cierpią z powodu różnych dolegliwości, np. reumatyzmu. Z kolei aktywni fizycznie osiemdziesięciolatkowie są w lepszej kondycji umysłowej i rzadziej cierpią na chorobę Alzheimera. Sport ma też przedłużać życie. Gry zespołowe, bieganie i ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko przedwczesnego zgonu przeciętnie o połowę w ciągu 15 lat – sugerują obserwacje 30 tys. osób w wieku 20-93 lata przeprowadzone prof. Larsa Andersena z uniwersytetu w Kopenhadze. Dobra kondycja wpływa również na stan jamy ustnej, ale bywa tak, że tracimy ząb i wówczas stajemy przed problemem wyboru rozwiązania protetycznego.


Na kontuzję zębów implanty

Kontuzje większe i mniejsze są wpisane w życie osoby aktywnie uprawiającej sport. Zwłaszcza dziś, kiedy uprawiane sportu stało się modne. Jest to określony styl życie. Aktywni, zadbani i zdrowi ludzie. Jeśli kontuzji ulegnie ząb i nie ma szansy na jego uratowanie  – na pomoc przyjdą implanty. Implanty zastąpią z powodzeniem nasze prawdziwe, niestety utracone zęby.


Dlaczego warto mieć implanty?

Mówi się o nich „trzecie zęby”, ponieważ rekonstruowane zęby są solidnie zamocowane i w praktyce nie różnią się wyglądem ani funkcjonalnością od zębów własnych. Implanty przywracają 100% siły żucia, protezy ruchome 30 – 50%. Jest to istotne w profilaktyce zdrowego przewodu pokarmowego. Kiedy nie możemy prawidłowo gryźć spożywanych produktów lub eliminujemy z naszej diety pokarmy twarde narażamy się na choroby przewodu pokarmowego. Dotyczy to nie tylko ludzi w podeszłym wieku. W wyniku zabiegu implantu zęby sąsiednie pozostaję w nienaruszonym stanie.


Zabieg, czy to boli?

Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym – zabieg ten porównywalny jest do zabiegu usunięcia jedno korzeniowego zęba. Przez 2 – 3 dni po zabiegu dziąsło może być zasinione lub opuchnięte, ale oprócz tego pacjent nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości. Przez tydzień po zabiegu należy unikać dużego wysiłku fizycznego i bardzo dbać o higieną jamy ustnej. Zanim specjalista wszczepi implant, ocenia kondycje jamy ustnej pacjenta.

A zatem, jeśli mamy próchnicę czy choroby przyzębia najpierw trzeba zająć się leczeniem. Dopiero gdy uda się ustabilizować stan w jamie ustnej, można myśleć o wszczepieniu implantów. To, że mamy implanty nie oznacza, że możemy zapomnieć o pielęgnacji jamy ustnej. Trzeba o nie dbać tak samo jak o naturalne zęby, codziennie je szczotkować, używać nici dentystycznych, regularnie zgłaszać się na kontrolę do stomatologa, dwa razy w roku poddawać się zabiegowi higieny jamy ustnej.

OPINIE PACJENTÓW


Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt