Zabieg, metoda All on 4 Warszawa, All on four - proteza na 4 implantach, cena - Agnieszka Sicińska
implanty zębów     protetyka     rekonstrukcje     licówki     all on 4

All on four (All on 4) – implantologia.

Przez wiele lat pełniłam funkcję dyrektora medycznego klinik Eurodental. Od 1992 roku zajmuję się implantologią, zarówno częścią chirurgiczną, jak i protetyczną. Miałam okazję obserwować, jak w długim okresie czasu funkcjonują różne rozwiązania leczenia implantologicznego.

Metoda „All on four” zalecana jest w przypadku bezzębia żuchwy. Polega na wykonaniu czterech wszczepów do wyrostka zębodołowego. Do niego można przykręcić na stałe sztuczne uzębienie. Pozwala ono na stosunkowo normalną egzystencję, brak problemów z jedzeniem twardych potraw, a także niweluje niebezpieczeństwo przemieszczania się tego typu rozwiązania protetycznego.

W tego typu dziedzinie stomatologii jest jak w budownictwie – mocny fundament zawsze najlepiej zdaje egzamin. Proteza na 4 implantach „All on 4” 10-12 zębów w stałej przykręconej pracy protetycznej często wiąże się z problemami takimi jak odkręcanie się, luzowanie mostu, złamań śrub wewnątrz wszczepu, trudnych do usunięcia. W mojej praktyce ratowałam i reperowałam różne prace protetyczne tego typu, w sytuacji tzw. awarii. A przecież zęby na wszczepach mają być długowieczne, służyć i służyć.

Jeżeli w zabiegach zastosowana zostanie minimalna liczba wszczepów pojawia się jeszcze jedno niebezpieczeństwo – utrata jednego z nich, czyli dezintegracja lub jakakolwiek inna awaria powoduje, że cała konstrukcja jest zrujnowana. Trzeba wtedy wrócić do początku – wkręcać dodatkowe implanty „All on 4”, rekonstruować utraconą kość i robić nowe zęby. Wówczas nie są to zabiegi ani tanie, ani szybkie.

W moim gabinecie w Warszawie zawsze proponuję moim pacjentom bezpieczne plany leczenia, poparte wieloletnim doświadczeniem, żebyśmy za 20 lat mogli spotkać się ciesząc się tym samym uśmiechem. Dodatkowo cena metody „All on four” jest znacznie niższa niż standardowe implanty, zapewniając jednocześnie większą stabilizację niż w przypadku typowych mostów protetycznych.

implanty zębów     protetyka     rekonstrukcje     licówki     all on 4
Kontakt

Zostaw wiadomość, skontaktuję się w najbliższym możliwym terminie.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt